دستهای زیبا و جوانی داشته باشیم

دستهای زیبا داشته باشیم

دستها پس از صورت یکی از حساس ترین جاهایی هستند که نشانه های پیری بر روی آنها نمایان می شود. افزایش سن، نور آفتاب، اگزما، تماس با شوینده ها- پسوریازیس… از جمله عوامل داخل در پیری پوست دست هستند. پیری دست خود را به صورت تحلیل بافت زیر جلدی، کاهش ضخامت پوست ضایعات لک و تیره(لنتگو) نشان می دهد.

اگر چه آنطور که از لحاظ علمی به درمانهای زیبایی صورت در سالهای اخیر پرداخته شده است به جوان سازی پوست دست ها پرداخته نشده است.

گزینه ها- درمانها در روش های مختلفی جهت جوان سازی و زیبا سازی صورت وجود دارد اما برای جوان سازی دست ها چیزی نیست و انتخاب های کمی در این زمینه وجود دارد. از روش هایی که می توانند سیر پیری دست را کند کنند و حتی درمان کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-پارافین تراپی: با رطوبت رسانی به پوست دست و درمان اگزما می تواند کمک کننده باشد.

2-پیلینگ شیمیایی: پیلینگ شیمیایی ملایم را می توان تنها در پشت دست ها و یا به عنوان بخشی از درمان جامع برای جوان سازی دست اعمال کرد. با این عمل بافت خشن دستها بهبود پیدا کرده و از طریق حذف لایه های بیرونی آسیب دیده پوستی یکنواخت تر و صاف در دستها ایجاد می شود.

3-میکرو درم ابریشن: که با استفاده از کریستال های ریز موجب لایه برداری موثر و جوان سازی لایه های سطحی پوست می گردد. کریستال ها سلول های مرده پوست دست را ساییده و به تحریک کلاژن سازی پوست کمک می کند.

4-IPL: نتایج حاصل از یک مجموعه کامل از درمان IPL معمولا یکسال یا بیشتر دوام خواهد داشت. تثبیت درمان به طور معمول باید بر شش ماه یکبار انجام شود. IPL بدون ایجاد اختلال در سطح پوست به درمان آسیب های پوستی می پردازد.

5-لیزر فرکشنال و RF فرکشنال: این روش ها نیز به تولید کلاژن طبیعی پوست کمک می کنند.

6-مزوتراپی: تزریق داروهای جوانساز مزوتراپی نیز می توان رطوبت و قوام پوست دست را افزایش داد . به تحریک کلاژن سازی پوست کمک کرد.

7-تزریق ژل: در مواردی که رگ ها – تاندون ها و استخوان های دست پدیدار شوند و دست ظاهری اسکلتی پیدا کند تزریق ژل از بهترین گزینه های انتخابی درمان هستند. از فیلرهای متفاوت که تایید به PDA دارند می توان به نتایج مطلوب تر دست یافت.ژل رادیو ورستیلن از جمله ژل های مناسب تزریق در دست می باشند. این دو به بازگرداندن حجم دست ها بسیار کمک کننده هستند. معمولا مدت ماندگاری 6 ماه می باشد.

8-تزریق چربی: از تزریق چربی به طور گسترده ای در جراحی های ترمیمی و زیبایی استفاده می شود. در این روش بافت چربی از دیگر قسمت های بدن برداشته شده(معمولا از ران- اطراف ناف) و جهت بهبود حجم و تقارن به ناحیه مورد نظر تزریق می شود.تزریق چربی نسبت به سایر روش تهاجمی تر است و ماندگاری بیشتری دارد.

9-کربوکسی تراپی: روشی که گاز CO2 را به زیر پوست تزریق کرده و باعث افزایش گردش خون و افزایش قوام پوست و کلاژن سازی می شود.